Ubezpiecz się i zainwestuj w indeks ochrony zdrowia. Oferta Invest Medica IV w Credit Agricole
Credit Agricole startuje z dystrybucją czwartej edycji ubezpieczenia na życie i dożycie z elementem inwestycyjnym w spółki ochrony zdrowia. Poprzednie trzy emisje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem klientów.
2018-03-16, 15:21

Sektor medyczny rośnie w siłę w związku ze wzrostem popularności suplementów diety, mody na zdrowy tryb życia oraz powiększającej się wiedzy konsumentów na tematy dotyczące tzw. self-care. Według raportu „Stan i perspektywy sektora ochrony zdrowia na świecie 2018” firmy Deloitte, w 2020 roku wydatki na opiekę zdrowotną wyniosą 8,7 biliona dolarów, co świadczy o wzroście o 4,3 proc. w stosunku do roku 2015. Ma na to wpływ także wzrastająca liczba osób powyżej 65. roku życia, która wynosi ponad 656 milionów i stanowi ponad 11 proc. całkowitej populacji.  

 

Z uwagi na to, bank Credit Agricole po raz czwarty zdecydował się na dystrybucję ubezpieczenia na życie i dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym „Invest Medica IV” opartym o indeks europejskich spółek sektora ochrony zdrowia. Minimalna kwota, jaką może wpłacić klient to 3000 złotych, a maksymalna - 1 020 000 złotych. Invest Medica IV umożliwia klientowi partycypację we wzroście indeksu na poziomie 100 proc. przy jednoczesnej ochronie zainwestowanego kapitału na koniec trwania ubezpieczenia, które obejmuje okres czterech lat.

 

Oznacza to, że jeśli średnia z czterech rocznych obserwacji w stosunku do wartości początkowej wyniesie  11 proc., wówczas klient otrzyma 11 proc. zysku – dodaje Szymon Księżopolski z Biura Doradztwa Inwestycyjnego Credit Agricole.  

 

Klient może w każdej chwili wycofać zainwestowane pieniądze, wtedy ubezpieczyciel wypłaci je potrącając 1 proc. od wartości wykupu (w tym przypadku nie przysługuje ochrona zainwestowanego kapitału). Jeśli natomiast klient nie zrezygnuje do końca trwania ubezpieczenia, to bank wypłaci mu środki wraz z ewentualnym zyskiem (wypłata następuje na wniosek klienta).  

 

Jako bank wybraliśmy indeks skupiający najlepsze 48 europejskich spółek medycznych, działających na rzecz ochrony zdrowia i medycyny. To jest indeks, w który inwestowane są pieniądze naszych klientów przez Emitenta instrumentu. Klient korzystający z tego produktu, ponosi 2 proc. opłaty początkowej. Pozostałe 98 proc. wpłaconych środków idzie na zakup jednostek uczestnictwa w indeksie, na którym oparta jest inwestycja. Ponadto, musimy pamiętać, że jest to produkt podlegający zmienności, tym samym wiążę się z ryzykiem inwestycyjnym , o którym powinni pamiętać nasi klienci, podejmując indywidualną decyzję o zakupie polisy – tłumaczy Szymon Księżopolski.

 

Dobór spółek sektora zdrowia został oparty o indeks, który daje inwestorom możliwość śledzenia 48 spółek o najwyższym potencjale wypracowania zysku wśród firm działających w szeroko rozumianym sektorze medycznym. Raz na kwartał przeprowadzana jest weryfikacja spółek wchodzących w skład indeksu, tak, aby firmy, które pracują na premię dla klienta, należały do czołówki firm sektora zdrowotnego w Europie. Firmy te są specjalnie wyselekcjonowane z indeksu STOXX Europe 600 reprezentującego czołowe spółki europejskie o stabilnych przychodach. Wśród nich znajdują się m.in. GlaxoSmithKline, Novartis, Novo Nordisk, Roche. Poprzednia edycja oferty ubezpieczeń Invest Medica III okazała się sukcesem i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów.

 

Aby skorzystać z oferty, należy przyjść do placówki banku Credit Agricole w dniach od 19 marca do 4 maja, wypełnić dokumenty i wpłacić środki. Aktualny wskaźnik wyceny jednostki klienci będą mogli na bieżąco sprawdzać na stronie banku.

 

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy
Credit Agricole Bank Polska S.A.
71 377 83 55
+48 519 019 041
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy