Credit Agricole zaprasza na konferencję Coface Country Risk 2022
Już w najbliższą środę i czwartek (6-7 kwietnia) odbędzie się doroczna konferencja Coface Country Risk – Zarządzanie ryzykiem w zmieniającym się świecie. Bank Credit Agricole jest partnerem strategicznym tego wydarzenia.
2022-04-05, 13:38

- Podjęliśmy decyzję o wsparciu tegorocznej edycji konferencji Country Risk Conference jako partner strategiczny, ponieważ zależny nam na udziale w dyskusji na temat zmieniającego się świata oraz ryzyka w prowadzeniu biznesu. Z dumą informuję, że nasze zaangażowanie w to wydarzenie odbywa się niezmiennie 12 lat, a sama idea spotkań to już siedemnastoletnia tradycja – powiedział Romain Revel, dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Credit Agricole.

Wspierając to wydarzenie, bank chce pomóc przedsiębiorcom w podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych, w szczególności tych dotyczących międzynarodowej ekspansji i poszukiwania nowych zagranicznych rynków zbytu.

- Wspieramy klientów korporacyjnych w finansowaniu handlu, proponując rozwiązania minimalizujące ryzyka międzynarodowej wymiany handlowej i zapewniające płynność rozliczeń z tytułu kontraktów międzynarodowych. Nasza oferta obejmuje również produkty optymalizujące przepływy pieniężne z tytułu realizacji kontraktów zawartych z zagranicznym kontrahentami. Zależy nam na tym, żeby klienci dobrze rozumieli ryzyka, jakie się z tym wiążą i potrafili nimi zarządzać – mówi Romain Revel.

Udział w globalnej gospodarce, na który decyduje się coraz większa liczba zadowolonych klientów banku dostarcza wyzwań, których do tej pory nie było, ale rodzi też pytania przedsiębiorców: jak zawirowania na rynkach walutowych oraz niestabilna sytuacja na rynku surowców mogą wpłynąć na polski eksport? Czy ryzyko w transakcjach handlowych dotyczy wyłącznie rynków zagranicznych? Jak nim zarządzać? Odpowiedzi na te wątpliwości pojawią się właśnie w czasie Country Risk Conference szczególnie podczas wykładu dr Jakuba Borowskiego, Głównego Ekonomisty Credit Agricole, na temat wpływu wojny w Ukrainie na średnioterminowe perspektywy wzrostu gospodarczego w Polsce.

- Mamy do czynienia z bardzo wysoką na tle historycznym niepewnością. Wojna w Ukrainie przyczyni się do spadku polskiego eksportu do Białorusi, Rosji i na Ukrainę, wolniejszego wzrostu konsumpcji wskutek wyższej inflacji i podwyższonej niepewności, a także spowolnienia wzrostu inwestycji prywatnych, odkładanych w oczekiwaniu na deeskalację sytuacji w Ukrainie i związaną z tym wyraźną poprawę perspektyw gospodarczych. Oprócz wolniejszego wzrostu popytu polskie firmy muszą się mierzyć z szybko rosnącymi kosztami pracy.  Narastającym problemem dla firm są również rosnące ceny surowców energetycznych, a także zakłócenia w łańcuchach dostaw, które również zwiększają presję kosztową. Zakłócenia te, wywołane przez pandemię, są potęgowane przez wojnę w Ukrainie. Można jednak oczekiwać, że polskie firmy dokonają reorientacji geograficznej sprzedaży, co złagodzi wpływ wojny w Ukrainie na eksport – mówi dr Jakub Borowski, Główny Ekonomista Credit Agricole.

Country Risk Conference odbywa się w Polsce już po raz 17, a od 12 lat bank Credit Agricole jest partnerem strategicznym tego wydarzenia. Organizatorem wydarzenia jest COFACE, zajmujący się od 69 lat oceną ryzyka krajów, ubezpieczeniem należności, faktoringiem, informacją gospodarczą i windykacją. Więcej szczegółów pod adresem organizatora konferencji: Country Risk Conference

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy
Credit Agricole Bank Polska S.A.
71 377 83 55
+48 519 019 041
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.