Coraz mniej czasu na wymianę pieca
Do końca tego roku mieszkańcy województw łódzkiego, małopolskiego i mazowieckiego muszą wymienić kotły pozaklasowe, tzw. „kopciuchy”. Dużym wsparciem dla tej inwestycji może być złożenie w placówkach banku Credit Agricole i u partnerów banku wniosku o kredyt na wymianę źródła ciepła wraz z rządową dotacją w ramach programu „Czyste Powietrze”.
2022-06-08, 11:51

Według danych Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, w Polsce w budynkach jednorodzinnych na wymianę wciąż czeka prawie 3 miliony „kopciuchów”, czyli kotłów pozaklasowych. Do końca 2022 roku obowiązkowo wymiany powinni dokonać mieszkańcy woj. łódzkiego, małopolskiego oraz mazowieckiego. Do końca czerwca 2023 roku mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, a do końca 2024 roku właściciele nieruchomości w województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

 

Każdy, kto zdecyduje się wymienić piec lub zainwestować w termomodernizację budynku, może w ramach programu „Czyste Powietrze” otrzymać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska specjalną dotację m.in. do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, Dotacja obejmuje wymianę starych i nieefektywnych pieców na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, a także przeprowadzenie gruntownych prac termomodernizacyjnych budynku, w tym jego ocieplenie oraz wymianę drzwi i okien.

 

Oprócz dotacji, właściciele nieruchomości mogą także starać się o kredyt na sfinansowanie takiej inwestycji. Wnioski w tej sprawie można składać m.in. w banku Credit Agricole, który oferuje kredyty ratalne i gotówkowe o wspólnej nazwie „Czyste Powietrze”.

 

- Kredyt ratalny służy finansowaniu konkretnego produktu lub usługi i jest z nią bezpośrednio powiązany. Korzystają z niego głównie klienci, którzy całość inwestycji kupują u jednego wykonawcy, np. wymieniają stary piec na pompę ciepła i instalują fotowoltaikę. Dla nich najwygodniej będzie sfinansować inwestycję kredytem ratalnym i złożyć wniosek o dotację u naszego partnera. Z kolei kredyt gotówkowy posłuży lepiej klientom, którzy chcą przeprowadzić kompleksową inwestycję, która będzie wykonywana przez różne firmy – wyjaśnia mówi Tomasz Kamiński, dyrektor Departamentu sprzedaży i relacji z partnerami w Credit Agricole.

 

Wniosek o kredyt z dotacją można złożyć w placówce Credit Agricole lub u jednego z partnerów banku. Zostanie on niezwłocznie przesłany do najbliższego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), który, który na jego ocenę i podjęcie decyzji ma 14 dni od momentu otrzymania wniosku.

 

Bank Credit Agricole jest jednym z liderów w finansowaniu zielonych inwestycji dla klientów indywidualnych w Polsce. Szczegóły na temat oferty można znaleźć na stronie www.credit-agricole.pl/czystepowietrze. Więcej informacji można także znaleźć w wywiadzie wideo: https://www.youtube.com/watch?v=PJV77slpI4o

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy
Credit Agricole Bank Polska S.A.
71 377 83 55
+48 519 019 041
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.