Komputery od banku dla niesłyszących uczniów
50 zestawów sprzętu komputerowego przekazał bank Credit Agricole Dolnośląskiemu Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu. Sprzęt pomoże wychowankom szkoły rozwijać umiejętności obsługi komputerów.
2023-03-09, 10:48

Komputery stacjonarne Dell wraz z ciekłokrystalicznymi monitorami podarowane zostały szkole przy ul. Dworskiej we Wrocławiu w ramach programu "Zamieniam się w słuch", który Credit Agricole realizuje od ponad trzech lat.

 

- W tym czasie wiele razy słyszeliśmy, że głusi nie lubią, jak nazywa się ich niepełnosprawnymi. Oni są sprawni i mają dokładnie takie same potrzeby, jak słyszący: chcą się uczyć, rozwijać, zdobyć dobrą pracę. Mamy nadzieję, że te komputery bardzo im w tym pomogą - mówi Sebastian Hutny, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Credit Agricole.

 

Dzięki darowiźnie banku, szkoła mogła odnowić sprzęt w swojej pracowni informatycznej. Niesłyszący i niedosłyszący uczniowie uczą się w niej obsługi najpopularniejszych programów i korzystania z nowoczesnych usług.

 

- Świat cyfrowy rozwija się dynamicznie i sprzęt informatyczny starzeje się bardzo szybko. Od kształcenia zależy konkurencyjność naszych uczniów z niepełnosprawnościami na rynku pracy, więc nadążenie za coraz nowszymi technologiami jest niezwykle ważne w edukacji. Jesteśmy wdzięczni za to, że szkolnictwo specjalne w tym nasz Ośrodek zyskuje w tej sferze ogromne wsparcie, a zwłaszcza za dostrzeżenie tego wciąż żywego wyzwania. Partnerstwo banku Credit Agricole jest dla nas nieocenioną pomocą. Komputery przekazane przez bank pozwoliły na rozwój technologii TIK w naszych szkołach, trafiły do pracowni komputerowych do klas lekcyjnych, są wykorzystywane przez uczniów i nauczycieli w ich codziennej pracy. W internacie utworzyliśmy małą kafejkę internetową, dzięki której młodzież i dzieci mogą korzystać z zasobów Internet do pracy oraz do relaksu czasie wolnym – informuje Krzysztof Kowal, dyrektor Ośrodka.

 

Komputerowa darowizna jest pierwszym wspólnym projektem Credit Agricole i Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12. Ale już planowane są kolejne: np. wycieczki z przewodnikiem czy szkolenia z wiedzy o domowych finansach.

 

Bank współpracuje na stałe z wrocławską fundacją Fonis oraz Polską Fundacją Osób Słabosłyszących w Warszawie. W ramach wspólnych działań współfinansował m.in. realizację filmowej szkoły rodzenia w języku migowym oraz cykl szkoleń na temat bezpiecznego bankowania przez Internet dla niesłyszących seniorów. Podopieczni współpracujących z bankiem fundacji mogli także wziąć w koncertach Dawida Podsiadło w Starachowicach i Katowicach (sale koncertowe wyposażone zostały w przenośną pętlę indukcyjną).

 

- Dbamy o to, by być bankiem przyjaznym dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Wszystkie nasze placówki oraz telefoniczne Contact Center wyposażone są w systemem zdalnego tłumaczenia polskiego języka migowego MIGAM. W dwudziestu placówkach bankowych w największych miastach zainstalowaliśmy pętle indukcyjne poprawiające jakość sygnału odbieranego przez aparaty słuchowe, a dodatkowo tłumaczymy na język migowy nasze reklamy i oferty - informuje Przemysław Przybylski.

 

- Głusi klienci mogą zamówić wzory treści dokumentów bankowych przetłumaczonych na język migowy. Mamy dla nich także dedykowaną ofertę: Konto dla Ciebie VIP bez opłat za prowadzenie rachunku, korzystanie z karty wielowalutowej, wypłaty z bankomatów na całym świecie i przelewy ekspresowe Express Elixir - dodaje Przybylski.

 

Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami we Wrocławiu jest zespołem placówek obejmujących: przedszkole, szkołę podstawową, szkoły zawodowe, technikum, liceum ogólnokształcące  oraz szkołę policealną.

 

Ośrodek kształci według tej samej podstawy programowej, jaką realizują dzieci we wszystkich szkołach w Polsce. Uczą się tu zarówno uczniowie niesłyszący i głusi, jak i niedosłyszący. Coraz większą grupę uczniów stanowią dzieci zaimplantowane.

 

Zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne dostosowane są zarówno pod względem metody nauczania, jak i językowym do możliwości i potrzeb każdego z uczniów. Równolegle z edukacją prowadzona jest rewalidacja, którą zapewniają wykształceni i przygotowani nauczyciele i wychowawcy, a także szerokie grono specjalistów prowadzących zajęcia logopedyczne, zajęcia integracji sensorycznej, muzykoterapii, gimnastyki korekcyjnej itp.

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy
Credit Agricole Bank Polska S.A.
71 377 83 55
+48 519 019 041
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.