Credit Agricole uruchamia przelew dobroczynny w aplikacji CA24 Mobile
Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji bankowej CA24 Mobile, by wesprzeć finansowo konkretną organizację charytatywną.
2024-01-08, 14:12

Z przelewu dobroczynnego w Credit Agricole mogą korzystać klienci indywidualni i firmowi. Do wyboru mają 15 organizacji charytatywnych (docelowo będzie ich 20). Przed wykonaniem przelewu użytkownik może zapoznać się z opisem każdej z nich, by zdecydować, na jaki cel działalności społecznej chce przekazać środki finansowe. Z poziomu aplikacji można wesprzeć zarówno organizacje ogólnopolskie, jak i te, które działają we Wrocławiu, gdzie znajduje się główna siedziba Credit Agricole.

 

- Potrzebujących pomocy, czy to osób chorych, poszkodowanych przez los czy porzuconych i bitych zwierząt, jest w Polsce wciąż bardzo dużo. Na szczęście liczba tych, którzy chcą pomagać też jest bardzo duża. Dzięki uruchomieniu przelewu dobroczynnego chcemy im to ułatwiać, a także zachęcać nowe osoby, które może z braku czasu czy braku nowoczesnych rozwiązań, jeszcze się na to nie zdecydowały. Teraz wystarczy dosłownie klika kliknięć w aplikacji CA24 Mobile, by wesprzeć nawet drobną kwotą wybrany cel społeczny – stwierdza Przemysław Przybylski, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Credit Agricole.

 

Aby wykonać przelew należy uruchomić aplikację CA24 Mobile i wybrać sekcję „Płatności”. Tam, po kliknięciu w przycisk „Przelew dobroczynny” otworzy się lista dostępnych organizacji charytatywnych. Każda ma swoją mini stronę informacyjną – można ją otworzyć i zapoznać się ze szczegółami działalności i obejrzeć fotografie, dokumentujące aktywności. Po wyborze organizacji użytkownik może zdecydować, jaką kwotę chce przelać. I tu może wybrać spośród zaproponowanych sum lub też wpisać swoją własną. Do wykonania przelewu konieczne pozostaje już tylko jego zatwierdzenie PIN-em mobilnym.

 

- Użytkownik nie musi pamiętać i wprowadzać numeru rachunku bankowego do formularza przelewu. Rachunki zostały zweryfikowane i zapisane w naszej apce. Przelewy można zlecać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i bank realizuje ją zgodnie z harmonogramem sesji wychodzących – wyjaśnia Marcin Olech, manager ds. bankowości internetowej.

 

Warto zaznaczyć, że zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi mogą odliczyć od podstawy opodatkowania wszystkie darowizny m.in. na cele pożytku publicznego, szkoły i edukację zawodową czy na cele krwiodawstwa. Limit odliczeń wynosi w przypadku osób fizycznych do 6 proc. uzyskanego w danym roku dochodu, a w przypadku osób prawnych – do 10 proc. Dowodem na przekazanie takiej darowizny będzie potwierdzenie przelewu z wpisanym w tytule „Darowizna na działalność … (określić cele) dla organizacji… (wskazać nazwę organizacji)”.

 

- Stale rozwijamy naszą aplikację bankową, proponując klientom coraz to nowe udogodnienia. W tym roku chociażby wprowadziliśmy kantor wymiany walut, Asystenta finansowego, który pomaga zarządzać pieniędzmi, a także wyszukiwarkę, dzięki której odnalezienie archiwalnej transakcji jest szybkie i proste. Teraz z przelewem dobroczynnym pomagamy pomagać i jesteśmy z tego dumni – podsumowuje Przemysław Przybylski.

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy
Credit Agricole Bank Polska S.A.
71 377 83 55
+48 519 019 041
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.