Credit Agricole zachęca do pomagania seniorom w bezpiecznym bankowaniu
Co czwarty senior odbiera swoją emeryturę w gotówce od listonosza. Jednak ze względu na epidemię, bezpieczniej jest korzystać z finansów bez używania gotówki. Dlatego bank Credit Agricole apeluje do młodszych użytkowników Internetu, aby pomagali starszym osobom w bezpiecznym korzystaniu z konta bankowego w domu.
2020-03-26, 13:14

Pozostanie w domu to warunek konieczny, żeby zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. Apeluje się o to przede wszystkim do seniorów, którzy są najbardziej narażeni na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby. Trudno jednak zostać w domu, gdy lodówka jest pusta, leki się kończą, a rachunki zwykle opłaca się na poczcie.

 

W większości przypadków odpowiedzią na te problemy jest Internet. Z roku na rok liczba seniorów aktywnych w sieci rośnie. Jednak wciąż połowa z nich nigdy z niego nie korzystała. Ale okres kwarantanny to dobra okazja, żeby to zmienić.

 

- Siedząc w domu można zadzwonić do bliskich i porozmawiać o tym, jak zrobić zakupy albo zapłacić rachunki przy użyciu komputera czy smartfona. Seniorom warto przypominać, że większość codziennych spraw można załatwić bez ruszania się z pokoju – przekonuje Agnieszka Gorzkowicz z Biura Komunikacji Korporacyjnej Credit Agricole.

 

Bankowość elektroniczna jest bardzo prosta i wygodna. Jednak ktoś, kto nigdy z niej nie korzystał, potrzebuje przewodnika. To doskonała okazja dla wnuków, żeby pokazać dziadkom świat Internetu i nauczyć ich korzystania z banku w domu.

 

- Warto zacząć od założenia rachunku bankowego, bo wielu seniorów z niego nie korzysta. W Credit Agricole można to zrobić za pomocą specjalnej aplikacji na telefon CA24 Otwórz Konto, bez konieczności spotykania się z doradcą i podpisywania papierowej wersji umowy – przekonuje Agnieszka Gorzkowicz.

 

Nawet jeśli seniorzy mają już konto bankowe, nie wszyscy wiedzą, jakie daje możliwości. Dlatego warto pokazać im takie funkcje jak: wykonywanie przelewu, ustawianie stałego zlecenia, zakładanie lokaty, czy zaciąganie kredytu. Wszystko zdalnie – przez Internet.

 

Koniecznie trzeba też przypominać o podstawowych zasadach cyber-bezpieczeństwa: nie klikamy w podejrzane linki, regularnie zmieniamy hasło dostępowe do e-banku i pamiętamy, że bank nigdy nie prosi klienta o podawanie poufnych informacji przez telefon czy e-mail.

 

- Niestety nawet tak wyjątkowa sytuacja, jak stan epidemii nie powstrzymuje oszustów przed działaniem. Dlatego korzystając z bankowości internetowej i mobilnej zawsze trzeba być czujnym i stosować reguły, które pozwolą uchronić się przed utratą pieniędzy – przypomina Agnieszka Gorzkowicz.

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy
Credit Agricole Bank Polska S.A.
71 377 83 55
+48 519 019 041
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.