Credit Agricole wspiera przedsiębiorców
Credit Agricole uruchomił pakiet wsparcia dla swoich klientów korporacyjnych, a także małych i średnich firm oraz przedsiębiorców rolnych, których finanse ucierpiały na skutek epidemii koronawirusa. Bank umożliwia m.in. odroczenie spłaty kredytów i ułatwia zdalne załatwianie spraw, bez konieczności odwiedzania placówek bankowych.
2020-04-23, 15:55

- Obecna sytuacja pokazuje, jak ważne w biznesie są niezawodność i transparentność. Naszych klientów korporacyjnych chcemy wspierać w tych nieprzewidzianych zdarzeniach, będąc dla nich zaufanym partnerem. Wsparcie dla przedsiębiorców jest receptą na sprawne utrzymanie gospodarki na poziomie pozwalającym zapewnić pracownikom i ich rodzinom dochody i spokój w okresie zastoju – mówi Philippe Enjalbal, wiceprezes zarządu Credit Agricole.

 

Wszyscy klienci korporacyjni (z wyjątkiem firm w upadłości/sanacji, restrukturyzacji i obniżonej zdolności kredytowej na koniec 2019 roku) mogą ubiegać się w Credit Agricole o odroczenie o 6 miesięcy spłaty kredytu amortyzowanego z ratami wymagalnymi w okresie do 30 czerwca. Klienci mogą również wnioskować o przedłużenie o 6 miesięcy umowy kredytu z terminem zapadalności w okresie do 30 czerwca.

 

Bank przypomina również, że klienci korporacyjni mają możliwość przesyłania w formie elektronicznej, za pośrednictwem serwisu CA24 Biznes, dowolnej dyspozycji z wykorzystaniem elektronicznego podpisu kwalifikowanego, dotyczącej m.in. rachunku bankowego czy przelewów. Dostępna jest także opcja przesyłania dyspozycji zmiany autoryzowanych wewnątrz CA24 Biznes uprawnień użytkowników. Klienci mogą również przesyłać elektronicznie zlecenia i wnioski z obszaru finansowania handlu poprzez moduł Trade Finance w CA24 Biznes, wystawiać e-gwarancje, a także wymieniać waluty na platformie FX CALL na atrakcyjnych warunkach cenowych.

 

Małe i średnie firmy oraz przedsiębiorcy rolni również mogą starać się w Credit Agricole o zawieszenie na 6 miesięcy spłaty części kapitałowej lub części odsetkowej raty oraz zawieszenie spłaty limitu dla kredytów w koncie, przy zachowaniu spłaty samych odsetek. Bank uruchomił zdalny proces odnowienia kredytu w koncie bez konieczności spotkania klienta z doradcą, a także zmodyfikował procesy związane z ustanawianiem zabezpieczeń, aby zaadoptować je do lokalnie mniejszej dostępności niektórych urzędów.

 

- To bardzo ważne, aby w tym niepewnym okresie dać przedsiębiorstwom poczucie stabilności. Obserwujemy uważnie sytuację na rynku, w kraju i na świecie. Dostosujemy nasze rozwiązania do potrzeb i możliwości klientów, przy jednoczesnym zapewnieniu im płynności i bezpieczeństwa finansów – podkreśla Damian Ragan, wiceprezes Credit Agricole.

 

Wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Credit Agricole oferuje dodatkowe zabezpieczenia dla firm, które z powodu epidemii koronawirusa znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Dla klientów korporacyjnych dostępne są zabezpieczenia oferowane w ramach Funduszu Gwarancji Płynnościowych, obejmujące niespłaconą kwotę kapitału kredytu, bez odsetek oraz kosztów związanych z udzielonym kredytem. Dla Klientów MŚP i AGRO, Bank wystąpił do BGK o nowy limit dla gwarancji de minimis, biznesMax i FGR, którymi przedsiębiorcy mogą zabezpieczać spłaty swoich kredytów do 80% kwoty wykorzystanego kredytu, bez dodatkowej prowizji. Bank pracuje także nad wdrożeniem wniosku o subwencje finansowe oferowane w ramach Tarczy Finansowej PFR dla Małych i Średnich Firm z mechanizmem kompensującym szkody związane z epidemią koronawirusa.  

 

Szczegóły oferty wsparcia dla firm można znaleźć na stronach:

https://www.credit-agricole.pl/przedsiebiorstwa/wsparcie-dla-przedsiebiorstw

https://www.credit-agricole.pl/ulatwienia-dla-kredytobiorcow-malych-srednich-firm-oraz-agrobiznesu

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy
Credit Agricole Bank Polska S.A.
71 377 83 55
+48 519 019 041
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.