Credit Agricole wspiera uprawy permakulturowe
Bank Credit Agricole sfinansował zakup inspektów do warzywnego ogródka permakulturowego założonego przy Szkole Francuskiej w Warszawie. Zachęca też pracowników do angażowania się w prace w ogrodzie w ramach wolontariatu pracowniczego. To jedno z kilku działań banku na rzecz wspierania bioróżnorodności.
2021-08-13, 10:50

Credit Agricole zaangażował się we wsparcie Szkoły Francuskiej w Warszawie, w której mieści się przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum. Bank sfinansował zakup trzech inspektów do warzywnego ogródka permakulturowego utworzonego na dziedzińcu szkoły na Sadybie. To kolejna inicjatywa wpisująca się w działania banku na rzecz ograniczania negatywnego wpływu na środowisko.

 

- Inspekty to podobne do szklarni urządzenia, dzięki którym można uprawiać rośliny w ciągu zimy, wczesnej wiosny, czy późnej jesieni w strefach klimatu umiarkowanego. Zaangażowaliśmy się w ten projekt, bo po pierwsze, jako francuski bank, od kilkunastu lat wspieramy różne inicjatywy społeczno-kulturalne związane z Francją, a poza tym to świetne działanie na rzecz ochrony ekosystemów, przy okazji którego można nauczyć dzieci odpowiedzialności i szacunku do przyrody – tłumaczy Przemysław Przybylski, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej, odpowiedzialny za CSR w Credit Agricole.

 

Permakultura zakłada, że ogród jest jak najbardziej zbliżony do naturalnego ekosystemu. Dlatego obecnie, kiedy coraz więcej ziemi zaczynają zajmować wybetonowane miasta, zakładanie zielonych ogrodów, prowadzonych w zgodzie z naturą z bardzo małą lub zerową ingerencją człowieka jest tak ważne. Permakultura jest dowodem na to, że przyroda może doskonale funkcjonować mimo braku oddziaływania człowieka.

 

Założenie ogrodu uprawianego na zasadach permakultury przy Szkole Francuskiej w Warszawie jest owocem dwóch pasji: z jednej strony było to marzenie członków Varsauvons la Planète (projektu stowarzyszenia Varsovie Accueil). Z drugiej strony był to projekt edukacyjny wychowawców, którzy chcieli zachęcić dzieci do ekologicznego uprawiania roślin i zapewnić im stały kontakt z naturą. Połączyli więc siły i założyli szkolny ogródek otwarty dla wszystkich. Do utworzenia ogródka potrzebne było 40 m3 ziemi, 20 m3 resztek drewna, 1500 roślin oraz wiele godzin pracy. Ogródek powstał w ubiegłym roku. Od lipca można już było zbierać pierwsze truskawki i pierwsze wyhodowane warzywa.

 

Bank zachęca też swoich pracowników mieszkających w Warszawie do zaangażowania się w projekt  w charakterze wolontariuszy, którzy pomogą uczniom i nauczycielom Szkoły Francuskiej opiekować się ogrodem – podlewać, plewić chwasty, zbierać plony itd. To doskonała forma oderwania się od pracy, a poza tym można się tym zająć w wybranych dniach i godzinach.

 

Wsparcie warzywnego ogródka permakulturowego to dobry przykład działania na rzecz bioróżnorodności, co wpisuje się w 15. Cel Zrównoważonego Rozwoju – „Życie na lądzie”. Innym przykładem takiej inicjatywy jest pasieka, której patronuje Credit Agricole,  w Business Garden – budynku centrali Credit Agricole, której patronuje bank.

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy
Credit Agricole Bank Polska S.A.
71 377 83 55
+48 519 019 041
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.